Arnaud Pitsaer (MS Amlin Insurance SE): Captives zijn niet alleen interessant voor grote multinationals

 

“Met een captive kan een organisatie een deel van haar eigen risico’s verzekeren. Veel financiële professionals denken dat een captive alleen interessant is voor grote, internationale bedrijven. Dat is een hardnekkige misvatting: ze kunnen nuttig zijn voor allerlei organisaties. Ook kleinere bedrijven of gemeentes bijvoorbeeld”, zegt Arnaud Pitsaer, Lead Underwriter Captives & Alternative Risk Transfer bij MS Amlin Insurance SE in een artikel in het onlangs verschenen Risk & Business Magazine.

Hierin belicht hij twee soorten captives: verzekeringscaptives en herverzekerings captives. Daarbij gaat hij in op wat ze inhouden, wat de werkwijze is  en wat de verschillen zijn, wanneer ze voor welke organisaties ze interessant zijn. “Er zijn drie belangrijke randvoorwaarden: financiële kracht, ‘veel’ of bijzondere risico’s en gevoel voor risk management.” Volgens hem kunnen ook kleinere organisaties aan deze randvoorwaarden voldoen.

Bovendien zorgt het hebben van een captive in zijn ogen voor  betere risicopreventie. “Organisaties met een captive nemen preventieve maatregelen die vaak ver boven de marktstandaard liggen. En een captive kan een winstgevend financieel instrument zijn voor het moederbedrijf. Zolang er geen schadegevallen zijn, kunnen de financiële reserves worden geïnvesteerd – bijvoorbeeld in risicobeheer.”Arnaud besluit zijn artikel met de stelling dat  het oprichten van een (herverzekerings)captive een strategie is voor de lange termijn. “Dit vereist natuurlijk een investering in geld, tijd en aandacht. Maar na enkele jaren is het rendement op deze investeringen aanzienlijk.”

Kijk hier voor het volledige artikel: https://riskenbusiness.nl/wp-content/uploads/RB-1_25-1.pdf