Tijdens de feestelijke avond op het NARIM Congres ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de organisatie is Rosalie André, Independent Insurance & Risk Manager, verkozen tot winnaar van de NARIM Award. In een toelichting gaven de beide NARIM-bestuursleden Paul Brons en Paul Thijssen aan dat deze verkiezing “een prachtige erkenning is van jouw jarenlange inzet, vakkennis, positieve energie en verbindende rol binnen ons vakgebied.”
Het NARIM Congres vond dit jaar vanwege het jubileumjaar verdeeld over twee dagen plaats in de Fokker Terminal In Den Haag. In haar welkomstwoord blikte zij terug op de afgelopen 30 jaar, waarin de NARIM is uitgegroeid van een kleine beroepsvereniging tot een organisatie, die ertoe doet en aan tafel zit om mee te praten over belangrijke onderwerpen.
“In de afgelopen 30 jaar is veel gebeurd en de wereld is geconfronteerd met een aantal ingrijpende ontwikkelingen. Zij benoemde onder meer geopolitieke ontwikkelingen, klimaat, Covid, natuurrampen en een technologische revolutie, die allen een grote impact hebben gehad op de verzekeringsbranche en op het vak van risk- en insurancemanager. “Ons vak is door de jaren heen veel complexer geworden, maar ook interessanter en relevanter. We moeten dan ook als risk- en insurancemangers, makelaars en verzekeraars de dialoog blijven zoeken om oplossingen te vinden om risico’s verzekerbaar te houden.”

Aansluitend werd door een delegatie van Young Insurance – Mijke Grift, Calvin van der Laan en Benjamin Stibbe – een viertal stellingen aan de vele aanwezigen voorgehouden. Daaruit kwam naar voren dat negen van de tien aanwezigen het eens was met de stelling dat de rol van riskmanager verschuift van operationeel naar strategisch, vindt 69% dat verzekeraars meer moeten doen aan preventie om schade te voorkomen en is het 73% eens met de stelling dat de grootste uitdaging voor riskmanagers niet de kennis is, maar gedragsverandering. Op de open slotvraag wat de komende tien jaar het grootste risico voor bedrijven is werd het vaakst geantwoord geopolitieke risico;s, klimaat, cyber, AI en personeel.
Het plenaire gedeelte werd afgesloten met een komische, ‘wetenschappelijke’ presentatie van Rob Burger en Joep van Deutekom over ‘Hoe maak ik zuivere keuzes in onzekere tijden’. Zij maakten gelardeerd met grappige beelden duidelijk dat keuzes kunnen worden beïnvloed door ansgt, zelfoverschatting, groepsdruk, automatismen, context en seks/
Aansluitend vonden tal van workshops plaats van de 30-tal sponsors van het evenement









