Hoewel herverzekeraars het grootste deel van de schadeclaims door de overstromingen in Nepal voor hun rekening zullen nemen verwacht AM Best vdat de verzekerde blootstelling aan schade door de catastrofale overstromingen in Nepal geconcentreerd zal zijn in een aantal commerciële risico’s, waaronder waterkrachtcentrales, engineering- en bouwverzekeringen gekoppeld aan infrastructuurprojecten en commercieel vastgoed langs de getroffen handelsroute.
In het commentaar van Best, getiteld Nepal’s Catastrophic Floods Pressure a Thinly Insured Market,” “, stelt AM Best dat de totale verzekerde schade naar verwachting bescheiden zullen zijn in vergelijking met de economische schadelast, voornamelijk omdat de verzekeringsdekking in Nepal tot de laagste in Azië behoort. Schades in de (groot)zakelijke verzekeringsmarkt zullen waarschijnlijk groter zijn voor individuele verzekeraars en hun herverzekeraars dan voor de markt als geheel, gezien de buitensporig hoge verzekerde bedragen die kenmerkend zijn voor waterkrachtcentrales en infrastructuurrisico’s. Ook goederenverzekeraars die te maken hebben met verstoringen in de grensoverschrijdende handel kunnen een gematigde claimactiviteit verwachten, aangezien de grensovergang bij Gyirong onbruikbaar blijft.
Verzekeraars die reisverzekeringen aanbieden met dekking voor Nepal zullen waarschijnlijk ook een toename zien in claims in verband met geannuleerde reizen, afgebroken reizen en medische noodevacuaties, aangezien de getroffen districten populaire toeristische bestemmingen zijn.
“De Nepalese schadeverzekeringsmarkt is sterk afhankelijk van de wereldwijde herverzekeringscapaciteit om catastroferisico’s te dekken. Internationale herverzekeraars zullen naar verwachting een aanzienlijk deel van de totale verzekerde schades voor hun rekening nemen”, aldus Victoria Ohorodnyk, senior director en Head of Analytics bij AM Best. “De ontwikkeling van claims met betrekking tot waterkrachtcentrales en technische risico’s verdient echter nauwlettende monitoring in de komende kwartalen.”
“AM Best verwacht dat de trend van toenemende natuurrampen zal leiden tot hogere premies voor herverzekeringen bij toekomstige verlengingen en een grotere vraag naar facultatieve herverzekering in de toekomst”
Voor de volledige tekst van dit commentaar: http://www3.ambest.com/bestweek/purchase.asp?record_code=368025








