Nieuwe NTA moet brandrisico’s bij gebruik LEV’s verkleinen

NEN start met de ontwikkeling van een nieuwe Nederlandse Technische Afspraak (NTA) voor het veilig gebruiken, stallen en laden van licht elektrische voertuigen (LEV’s) met lithiumbatterijen. Steeds vaker verschijnen incidenten in het nieuws waarbij accu’s van dit soort voertuigen in brand vliegen. Dat levert niet alleen schade op, maar brengt ook mensenlevens in gevaar.

Op dit moment is er veel onduidelijkheid over welke maatregelen nodig zijn om LEV’s met lithiumbatterijen veilig te gebruiken, op te laden en te stallen. Verschillende partijen, waaronder verzekeraars, gemeenten en ondernemers, hanteren eigen richtlijnen die soms van elkaar verschillen of elkaar zelfs tegenspreken. Deze NTA moet daar verandering in brengen en bijdragen aan een betrouwbare en veilige gedragen afspraak, die kan worden gebruikt om zo brandrisico’s te verkleinen.

Voor wie is deze bedoeld?

De NTA is gericht op professionele gebruikers en partijen die het stallen en laden van LEV’s faciliteren, zoals bezorgdiensten, leasemaatschappijen, VvE’s, woningcorporaties, en fietsenstallingen.Voorbeelden van voertuigen en objecten die binnen deze NTA vallen, zijn onder andere elektrische fietsen, scooters en scootmobielen, steps en hoverboards. Kleinere en grotere energiedragers, zoals laptop- of telefoonbatterijen, vallen buiten de scope. Net als batterijen in gereedschap en elektrische wegvoertuigen.De NTA wordt opgesteld in samenwerking met stakeholders uit de praktijk. Aanmelden voor de werkgroep kan tot 18 juni door contact op te nemen via paul.dezentje@nen.nl.