Aon’s eerste Business Decision Maker Survey: Bijna driekwart van de besluitvormers vindt dat hun bedrijf niet snel genoeg reageert op ‘megatrend’-risico’s

 

Aon heeft de bevindingen bekendgemaakt van zijn eerste Business Decision Maker Survey, waaruit blijkt dat 72% van de zakelijke beslissers vindt dat hun bedrijf niet snel genoeg reageert op risico’s die samenhangen met wereldwijde megatrends op het gebied van handel, technologie, weer en personeel. 86% zegt dat trends op het gebied van handel, technologie, weer en personeelsbestand belangrijk zijn voor hun organisaties, besluitvormers hebben meer vertrouwen in toegang tot uitgebreide gegevens en analyses om risico- en personeelskwesties aan te pakken en beleidsmakers maken zich steeds meer zorgen over weer- en klimaatrisico’s, maar de meerderheid is terughoudend met het doen van belangrijke investeringen.

 

.

 

Uit het onderzoek, waarin inzichten werden verzameld van C-suite en business executives in Noord-Amerika, het Verenigd Koninkrijk en Europa, bleek dat 86 procent van mening is dat het belangrijk is om de uitdagingen en kansen die deze megatrends met zich meebrengen aan te pakken. Het wordt echter steeds moeilijker om de juiste beslissingen te nemen temidden van hun toenemende complexiteit en volatiliteit.

“Deze bevindingen bevestigen wat we elke dag van onze klanten horen – de wereld is volatieler en complexer, wat zorgt voor onzekerheid en behoefte aan nieuwe oplossingen in onze wereldwijde economie”, zegt Greg Case, CEO van Aon. “Beslissers in het bedrijfsleven erkennen de enorme omvang van de uitdagingen die de megatrends Handel, Technologie, Weer en Personeel met zich meebrengen en ze zijn op zoek naar bruikbare inzichten en innovatieve tools om kritieke risico- en personeelskwesties sneller aan te pakken.”

Belangrijkste megatrend-bevindingen

De meerderheid van de respondenten in het onderzoek noemde alle vier megatrends zeer belangrijk voor hun organisaties. Uit het onderzoek bleek echter ook dat Handel, Technologie en Personeel de grootste prioriteiten waren (met 80% van de respondenten die ze als “zeer belangrijk” beoordeelden), terwijl 70% van de ondervraagden Weer als een risico met de hoogste prioriteit beschouwde. Andere hoogtepunten van het onderzoek zijn

* Handel: besluitvormers geven aan dat risico’s met betrekking tot handel tot hun grootste zorgen behoren – zowel fysiek als financieel. De onderzoeksresultaten benadrukken dat supply chain risico’s bovenaan de agenda staan van de C-suite, waarbij 74% van de zakelijke beslissers zegt dat hun verantwoordelijkheid voor supply chain of distributiefuncties het afgelopen jaar is toegenomen. Bovendien blijven economische en financiële zorgen een aandachtspunt voor zakelijke beslissers, met wisselkoersschommelingen en het risico op grondstofprijzen in de top drie van handelsrisico’s.

* Technologie: Hoewel de vooruitgang op het gebied van AI en gegevens en analyses bedrijven een aanzienlijk concurrentievoordeel biedt, brengt dit ook nieuwe en evoluerende risico’s met zich mee. Zakelijke beslissers erkennen het belang van het volledig analyseren en beoordelen van risico’s in verband met technologie, met 63% die meldt dat ze de ROI van cyberbeveiligingsinitiatieven hebben gemeten en 61% die het afgelopen jaar IT-leveranciers heeft gecontroleerd om risico’s van derden en IT-uitzaaiing te beheren.

* Weer: Extreem weer en een veranderend klimaat hebben invloed op veel van de risico’s waarmee bedrijven tegenwoordig worden geconfronteerd. 66% van de zakelijke besluitvormers begrijpt dat klimaatkwesties nieuwe risico’s en kwetsbaarheden met zich meebrengen die een aanzienlijke verandering vereisen in de manier waarop bedrijven over de toekomst denken. In vergelijking met de andere drie megatrends zijn beleidsmakers echter trager met het nemen van maatregelen tegen weerrisico’s. Terwijl 59% van de ondervraagden de financiële impact van extreem weer kwantificeert, voert 72% dezelfde exercitie uit voor cyber.

* Personeel: Organisaties maken steeds meer een afweging tussen kosten en het bieden van een aantrekkelijke werknemerservaring. Stijgende personeelskosten behoren tot de grootste uitdagingen waarmee zakelijke besluitvormers worden geconfronteerd, zo blijkt uit het onderzoek, waarbij 57% aangeeft dat hun bedrijf het arbeidsvoorwaarden- of gezondheidszorgaanbod voor werknemers ingrijpend heeft gewijzigd om de betaalbaarheid te verbeteren en de resultaten te verbeteren. Beslissers geven ook aan dat het aanpassen van hun talentstrategieën om rekening te houden met veranderingen in technologie hun grootste zorg is op het gebied van personeelsbeleid.

Ondertussen heeft 52% van de besluitvormers het afgelopen jaar actie ondernomen op het gebied van herscholing of bijscholing van werknemers voor de nieuwe eisen van groene technologie en hernieuwbare projecten en 45% zegt dat klimaatkwesties helpen bij het creëren van een missiegedreven cultuur die talent aantrekt en behoudt.

Het onderzoek bracht ook belangrijke verschillen in risicoparaatheid aan het licht tussen organisaties in de VS en die in Europa en het Verenigd Koninkrijk. Zo beschouwt 48% van de Amerikaanse zakelijke besluitvormers verstoring van de toeleveringsketen als een van de belangrijkste handelsrisico’s, vergeleken met 27% in de EU en het VK. Ondertussen beschouwt 44% van de besluitvormers in de EU en Groot-Brittannië oorlog en politieke instabiliteit als een van de grootste handelsrisico’s, vergeleken met 28% in de VS.  Wat de weersrisico’s betreft, geeft 47% van de zakelijke besluitvormers in Europa en Groot-Brittannië prioriteit aan het koolstofvrij maken en schone energie, vergeleken met slechts een derde (33%) in de VS. Amerikaanse leiders besteden echter meer aandacht aan de veiligheid van werknemers in verband met hittegolven (45). procent in de VS, vergeleken met 40% in de EU en het VK) en materiële schade veroorzaakt door natuurrampen (37% in de VS, vergeleken met 33% in de EU en het VK).

De behoefte aan betere beslissingen

Voortbouwend op de resultaten van het onlangs uitgebrachte Client Trends Report 2024: Better Decisions in Trade, Technology, Weather and Workforce, bleek uit Aon’s Business Decision Maker Survey dat naarmate risico’s steeds meer met elkaar verbonden raken, zakelijke besluitvormers de druk voelen om meer verantwoordelijkheid op zich te nemen voor het beheer van risico’s. de uitdagingen die binnen deze trends voorkomen, zoals kunstmatige intelligentie en klimaatrisico’s. Het reageren op deze megatrendrisico’s wordt bemoeilijkt door de aanhoudende bezorgdheid over de macro-economische en financiële omstandigheden. 77% van de zakelijke besluitvormers maakt zich zorgen over renteschommelingen en 73% maakt zich zorgen over de volatiliteit van de activaprijzen die hun bedrijf het komende jaar zal beïnvloeden. “Het is duidelijk dat zakelijke besluitvormers, zonder actie te ondernemen, hun blootstelling aan deze megatrends het komende jaar niet effectief zullen kunnen managen”, aldus Aon-president Eric Andersen. “Naarmate de megatrends steeds meer met elkaar verbonden raken, zullen bedrijven die een alomvattende, datagestuurde, toekomstgerichte benadering van risicobeheer hanteren, met meer vertrouwen uitdagingen aangaan en kansen grijpen te midden van onzekerheid.” Data en analytics spelen een cruciale rol bij het opbouwen van vertrouwen bij managers onder deze toegenomen druk. Van de zakelijke besluitvormers die er ‘zeer zeker van zijn’ dat hun bedrijf de risico’s het komende jaar effectief zal kunnen managen, zegt 60% dat ze over de gegevens en analyses beschikken die ze nodig hebben om uitdagingen aan te pakken, terwijl slechts 41% van de minder zelfverzekerde besluitvormers hetzelfde voelen. Het modelleren van klimaat- en weerrisico’s is een bijzondere zorg: slechts 39% van de besluitvormers heeft er alle vertrouwen in dat zij over nauwkeurige gegevens, analyses en inzichten beschikken om hun bedrijf te beschermen. Zelfverzekerde zakelijke besluitvormers profiteren ook van het effectief inschatten en beprijzen van risicoblootstellingen en gebeurtenisscenario’s. 59% van de besluitvormers die ‘zeer veel vertrouwen’ hebben, hebben het afgelopen jaar de winst en het verlies van de toeleveringsketen, cyberrisico’s en weergerelateerde scenario’s en gebeurtenissen gekwantificeerd, vergeleken met slechts 36% van de leiders die daar minder vertrouwen in hebben. risicoblootstelling effectief beheren.

 

Meer informatie over de Business Decision Maker Survey vindt u here.

https://aon.mediaroom.com/2024-07-17-Nearly-Three-Quarters-of-Business-Decision-Makers-Feel-Their-Businesses-Are-Not-Moving-Fast-Enough-to-Address-Megatrend-Risks,-Aon-Survey-Finds