Rapport AM Best: Ratingupgrades en -downgrades in het Amerikaanse segment voor schadeverzekeringen volgen een vergelijkbaar patroon in de eerste helft van 2025

 

 

Volgens een nieuw speciaal rapport van AM Best is het aantal ratingverhogingen van Amerikaanse schadeverzekeraars in de eerste helft van 2025 licht gestegen tot 18 ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, terwijl het aantal ratingverlagingen stabiel bleef op 20.

Het speciale rapport van Best, getiteld “US Property/Casualty: Similar Numbers of Upgrades and Downgrades in First Half 2025” meldt dat bevestigingen van ratings de meest voorkomende maatregel waren, goed voor 80% van de ratingmaatregelen die in de eerste helft van 2025 werden genomen ten aanzien van schadeverzekeraars.

Volgens het rapport blijven verzekeraars in de hele sector de gevolgen ondervinden van inflatie en stijgende herverzekeringskosten. “De afgelopen jaren hebben verzekeraars van particuliere verzekeringen, met name verzekeraars van huiseigenaren, ook te maken gehad met hoge catastrofeschades en ernstigere secundaire perils, waarbij hogere herverzekeringskosten en aansluitingspunten de last nog vergrootten”, aldus Helen Andersen, sectoranalist bij AM Best.

Verzekeraars van zakelijke verzekeringen zijn goed gepositioneerd om tegenwind, zoals economische en sociale inflatie, het hoofd te bieden door consistent solide verzekeringstechnische resultaten en reserveontwikkeling te rapporteren, evenals een positief prijsmomentum en een strikte verzekeringstechnische discipline. In de eerste helft van 2025 werden 13 ratings in het segment commerciële verzekeringen opgewaardeerd en zeven gedegradeerd, tegenover 10 opwaarderingen en zeven degradaties in 2024.

 

Andere hoogtepunten uit het rapport:

AM Best heeft in de eerste helft van dit jaar 17 initiële ratings toegekend, goed voor 5,2% van de ratingacties, tegenover 15 in dezelfde periode vorig jaar. Het merendeel van de initiële ratings had betrekking op het segment zakelijke  verzekeringen.

Het merendeel van de ratingverlagingen in 2025 betrof verzekeraars in de segmenten woningbezitters of persoonlijke eigendommen, als gevolg van hogere catastrofeschades, frequentere en ernstigere secundaire risico’s, en hogere herverzekeringskosten en retenties.

Iets minder dan een derde (30%) van de ratingverlagingen was te wijten aan slechte bedrijfsresultaten, aangezien buitensporige verliezen als gevolg van het weer en de inflatie voor volatiliteit in de resultaten zorgden.

Ga naar http://www3.ambest.com/bestweek/purchase.asp?record_code=359119

voor de volledige versie van dit speciale rapport.