Gaten in de verzekeringsdekking staan centraal in een nieuw rapport dat gezamenlijk is gepubliceerd door de International Underwriting Association (IUA) en Airmic. Deze lacunes ontstaan doordat organisaties risico’s lopen die niet volledig door verzekeringen worden gedekt, omdat sommige risico’s te onzeker zijn om te tariferen of omdat de schades te groot zijn voor de commerciële markt. Steeds vaker zijn sommige opkomende risico’s ook simpelweg te nieuw en ontbreekt het aan de noodzakelijke data om verzekeringsproducten te ontwikkelen.
Tegelijkertijd is het meest terugkerende probleem dat grote afnemers aankaarten, dat verzekeringen zijn gestructureerd rond productlijnen in plaats van rond de gewenste resultaten. Het rapport beveelt aan dat de markt pilotprojecten uitvoert met resultaatgerichte polisstructuren voor goed gedefinieerde risicoscenario’s – met name met betrekking tot datacentrumstoringen en verstoringen in de toeleveringsketen, die beide een aantal risicogebieden combineren.
Het nieuwe rapport ‘Closing the Protection Gap‘ wil deze uitdagingen aanpakken met andere aanbevelingen over hoe verzekeringsgaten kunnen worden verkleind en zelfs gedicht. Dit omvat onder meer een herziening van het proces waarmee polisuitsluitingen voor belangrijke bedrijfstakken worden vastgesteld en de ontwikkeling van nieuwe benaderingen om verzekeringspolissen te toetsen aan schadescenario’s.
Het rapport – het resultaat van een reeks rondetafelgesprekken met leden van Airmic en de IUA, met KPMG als partner – beveelt ook aan om een driezijdige samenwerking tussen verzekeraars, makelaars en kopers tot stand te brengen, evenals meer te investeren in de opleiding van riskmanagers.
Tom Hughes, directeur Underwriting bij de IUA: “Er is consensus onder verzekeraars en verzekeringskopers, met name grote organisaties, dat de beschermingskloof reëel, structureel en groeiend is. Beide partijen willen een ander gesprek voeren en een goed gesprek is essentieel om de waarde van de verzekeringssector op de lange termijn te waarborgen.De IUA en Airmic zullen samenwerken om een nieuwe aanpak te bevorderen met betere communicatie en kennisdeling. Een beter begrip van klanten en risicoprofielen is in ieders belang en zal leiden tot betere prijzen, minder geschillen en langdurige relaties.”
Diane Maxwell, CEO van Airmic: “De verzekeringssector wordt geconfronteerd met een groeiende beschermingskloof, omdat organisaties te maken krijgen met een ongekende samenloop van nieuwe risico’s. Deze risico’s creëren blootstellingen die niet volledig worden afgedekt door bestaande producten, distributiekanalen en kapitaalstructuren. Een beter begrip van het risicoprofiel van de klant is in het commerciële belang van de markt, wat leidt tot betere prijzen en betere relaties.”








