In de VS heeft de stijgende trend in verzekeringspremies voortgezet, waarbij MarketScout’s Market Barometer een stijgingspercentage laat zien van 7,1% in het vierde kwartaal van 2020. Dit volgt op een stijging van 6,25% voor het derde kwartaal.
Volgens MarketScout kenden de premies voor umbrella liability (+ 12,7%), bestuurdersaansprakelijkheid/D&O (+ 11,7%) en beroepsaansprakelijkheid (+ 10,3%) de grootste tariefstijgingen. De zakelijke brandpremies stegen met 9%, die voor zakelijke autoverzekeringen met 8,3% en die voor werkgeversaansprakelijkheid met 6,7%. Andere businesslines kenden ook grote stijgingen, waaronder de premies voor bedrijfsschade/-onderbreking (+ 5,7%), bedrijfseigenaren (+ 5,7%) en binnenvaart (+ 4,3%). In alle branches werd een premieverhoging geregistreerd, de laagste voor arbeidsongevallen (+ 0,7%) en garantieverzekeringen (+ 1%)
De premies gingen omhoog voor bedrijven in alle soorten en maten, waarbij grote accounts ($ 250.001 tot $ 1 miljoen) de grootste stijging zagen (+ 9,3%), gevolgd door middelgrote accounts ($ 25.001 tot $ 250.000) met 8,3% s en de allergrootste accounts (meer dan $ 1 miljoen) met 8% sten de allerkleinste accounts (tot $ 25.000) met + 6,7%).
Alle bedrijfstakken zagen de premie toenemen , met de grootste stijgingen voor transport (+ 11,5%), woningbouw (+ 9,5%), aannemerij (+ 7,5%) en dienstverlening (+ 6,8%), gevolgd door productie (+ 5,8%), openbare entiteiten (+ 5,2%) en energiebedrijven (+ 3,8%). De gemiddelde premietoename voor heel 2020 bedroeg 5,6%. “De premies voor schadeverzekeringen zijn de afgelopen tien jaar in een relatief krappe marge verhandeld, vergeleken met de tienjarige periode van 2001 tot 2010, toen de premieschommelingen aanzienlijk volatieler waren. Verbeterde verzekeringstools, catastrofemodellering en meer doordachte herverzekeringsplaatsingen hebben de meeste ernstige pieken en dalen uit de markt gehaald. Simpel gezegd, verzekeraars zijn slimmer dan 15 jaar geleden. De uitzonderlijke acceptatie- en technologietools dragen bij aan een stabielere markt ”, aldus Richard Kerr, de CEO van MarketScout