Howden zet retailmakelaardij op in VS onder leiding  van voormalig  Marsh-topman Mike Parrish

 

De wereldwijde makelaarsgroep Howden gaat in de VS een nieuwe retailmakelaardij opzetten onder leiding van voormalig Marsh-topman Mike Parrish en Jim Hays als vice-voorzitter van Howden Group. “Zij gaan  bouwen aan een nieuwe generatie Amerikaanse retail broking business voor klanten en talent, door het unieke Howden model van werknemerseigenaarschap en klantgerichtheid naar de grootste en meest dynamische verzekeringsmarkt ter wereld te brengen”, aldus de makelaar in een persbericht

“Mike is een van de meest succesvolle ondernemers in de sector, met een bewezen staat van dienst in het opschalen van zeer succesvolle activiteiten in de VS. Zijn benoeming weerspiegelt de aanpak van Howden om de allerbeste leiders in elk gebied in staat te stellen geweldige bedrijven op te bouwen door uitzonderlijk talent aan te trekken en dat talent de vrijheid te geven om hun klanten centraal te stellen in het bedrijf.  Mike heeft bijna twintig jaar bij Aon gewerkt, waar hij een toonaangevend bedrijf heeft opgebouwd, voordat hij in 2021 bij Marsh in dienst trad. Hij zal in september bij Howden in dienst treden, onder voorbehoud van het nakomen van relevante contractuele verplichtingen.

“Jim brengt meer dan 40 jaar ervaring in de Amerikaanse verzekeringssector mee naar de raad van bestuur van Howden Group.  Hij is een zeer ervaren Amerikaanse verzekeringsdirecteur en ondernemer die eerder werkzaam was als Chief Executive Officer van Hays Company, een verzekeringsmakelaar die hij in 1994 oprichtte en in 2018 verkocht aan Brown & Brown.  Hij was vicevoorzitter en lid van de raad van bestuur van Brown & Brown, Inc. Hij startte Hays met zeven medewerkers en zag het bedrijf in meer dan 25 jaar uitgroeien tot een van de toonaangevende onafhankelijke makelaars in de VS.”

 

Howden heeft al aanzienlijke activiteiten in de VS, waar meer dan een kwart van zijn inkomsten wordt gegenereerd. Het is al meer dan tien jaar actief in de VS via DUAL, een van ’s werelds grootste Managing General Agents, via Howden Re, een van de slechts vier wereldwijde herverzekeringsmakelaars, en via vele jaren van ondersteuning van in de VS gevestigde klanten als hun groothandelsmakelaar op internationale markten, met vandaag de dag meer dan $ 18 miljard dollar aan Amerikaanse premies.

David Howden, CEO van Howden, vult aan: “Vanaf het begin hebben we Howden opgebouwd volgens het principe dat als wij voor onze mensen zorgen, zij voor onze klanten zullen zorgen. Dit betekent dat we geweldige mensen aannemen en hen de ruimte geven, zodat ze echt in staat zijn om te doen wat het beste is voor hun klanten. Daarom presteert onze organische groei consequent beter dan de markt.:

Hij vervolgt: “De benoeming van Mike is een ongelooflijk belangrijk moment in onze 30-jarige geschiedenis van het opbouwen van een wereldwijde groep met een energieke en ondernemende cultuur, die eigendom is van de mensen die er werken. De basis van ons succes is altijd gelegen in het vinden van de juiste leiders die gedreven zijn om een bedrijf op te bouwen waar ze trots op kunnen zijn.  In Mike hebben we een van de meest vooraanstaande leiders in de verzekeringssector gevonden, met een eigenaarsmentaliteit en een ongeëvenaarde staat van dienst, die de vrijheid wil om een bedrijf op te bouwen dat een alternatief thuis biedt voor talent en klanten in de VS.  En in Jim hebben we een van de meest succesvolle ondernemers in de VS, die een schat aan ervaring meebrengt naar de raad van bestuur van de groep terwijl we versneld toewerken naar onze ambitieuze visie voor 2030. “

Mike Parrish zelf: “Ik ben enthousiast over de rol die verzekeringen kunnen spelen in de wereld, door groei te faciliteren en te helpen bij het oplossen van enkele van de grootste uitdagingen waar we voor staan.  In een consoliderende markt spelen we in op een duidelijke behoefte van klanten, verzekeraars en talent aan keuze door de bestemming te zijn voor toptalent.  En ik ben er bijzonder trots op dat terwijl anderen in de makelaarsmarkt kosten besparen, wij investeren in het creëren van banen in de VS om klanten een betere service te bieden.  We zullen al onze wereldwijde capaciteiten bundelen om expertise en service met een verschil te leveren in de VS en internationaal.”

Overigens komt de aankondiging komt in een juridische strijd met Marsh over Howden’s vermeende voornemen om 140 Marsh medewerkers weg te kapen. Vorige week  maandag klaagde Marsh Mike Parrish en drie andere voormalige leidinggevenden aan en vrijdag klaagde het Howden aan.