Aon benoemt Lloyd’s-topman John Neal tot Global Chairman of Climate Solutions en Global CEO of Reinsurance

Aon heeft gisteren – 9 januari jl – de benoeming aangekondigd  van John Neal tot Global Chairman of Climate Solutions en Global CEO of Reinsurance voor Aon, met ingang van het einde van zijn opzegtermijn. Hij was de afgelopen zes jaar CEO van Lloyd’s.

Neal zal leiding geven aan de inspanningen van Aon om de groeiende en complexe risico’s die samenhangen met klimaatverandering aan te pakken en tegelijkertijd voortbouwen op het succes van het toonaangevende herverzekeringsteam van Aon, waardoor de waarde die Aon levert aan klanten verder wordt vergroot.

“Zijn benoeming komt op een cruciaal moment, nu bedrijven en gemeenschappen over de hele wereld te maken krijgen met toenemende volatiliteit als gevolg van klimaatgerelateerde gebeurtenissen en Aon zijn geïntegreerde Risk Capital capaciteiten blijft inzetten om zijn klanten geavanceerde analyses, innovatieve oplossingen en toegang tot nieuwe kapitaalbronnen te bieden. Neal zal een belangrijke rol spelen in het leveren van herverzekeringsoplossingen die voldoen aan de veranderende eisen van de dynamische markt van vandaag. Hij werkt vanuit Londen en rapporteert aan Andy Marcell, CEO van Risk Capital leadership team.”

“John’s carrière wordt geroemd om het vooruitkijken naar de toekomst en het investeren in technologie en talent om de verzekeringsbranche te positioneren voor meer impact en groei”, zegt Greg Case, CEO van Aon. “Hij brengt belangrijke en relevante ervaring mee die ons 3×3 Plan zal bevorderen om onze Aon United strategie te versnellen, geïntegreerde klimaatoplossingen te ontsluiten en uiteindelijk belangrijke punten van verschil te creëren in de manier waarop we onze klanten van dienst zijn op het gebied van risico- en mensenvraagstukken.”

Neal komt bij Aon werken vanuit Lloyd’s of London (Lloyd’s), ’s werelds grootste verzekeringsmarktplaats, waar hij sinds oktober 2018 CEO is. Tijdens zijn ambtstermijn heeft Lloyd’s een opmerkelijke transformatie doorgemaakt, waarbij toonaangevende prestaties en de sterkste financiële positie in de 340-jarige geschiedenis van het bedrijf werden bereikt. Voordat hij CEO werd, bekleedde hij een aantal leidinggevende posities bij QBE, waaronder Chief Underwriting Officer en Chief Operations Officer van de Europese activiteiten van het bedrijf.

Marcell: “Ik ben verheugd om John bij Aon te verwelkomen. Hij brengt een schat aan ervaring, strategische visie en een diepgaand begrip van de veranderende behoeften van onze klanten met zich mee. Zijn leiderschap zal van groot belang zijn bij het ondersteunen van het team om de uitdagingen aan te pakken waarmee organisaties worden geconfronteerd in de megatrends Handel, Technologie, Weer en Personeel, en bij het ontwikkelen van oplossingen die onze klanten in staat stellen te gedijen in een snel veranderende wereld.”

Reactie Lloyd’s

Lloyd’s heeft op dezelfde dag eveneens bekend gemaakt dat Chief Executive Officer John Neal Lloyd’s in 2025 zal verlaten, na meer dan zes jaar leiding te hebben gegeven aan ’s werelds marktplaats voor verzekering en herverzekering.

In een reactie stelt Lloyd’s “Tijdens Neal’s ambtstermijn heeft hij de strategische richting van ’s werelds grootste verzekeringsmarkt opnieuw bepaald, waarbij hij de markt heeft omgebogen naar consistent toonaangevende prestaties in de sector en de markt in de sterkste financiële positie heeft gebracht sinds mensenheugenis, met duurzame groei en recordwinsten. Neal heeft ook de strategische agenda van Lloyd’s opgesteld om digitale, operationele en culturele veranderingen door te voeren voor de toekomst van de markt op de lange termijn. Naast het leveren van uitstekende financiële prestaties en verbeterde ratings voor financiële kracht, heeft Neal’s leiderschap Lloyd’s door een aantal complexe uitdagingen geloodst, waaronder Brexit, stijgende rente en inflatie, een wereldwijde pandemie en geopolitieke conflicten.”

Neal heeft ook een belangrijke rol gespeeld bij het promoten van de kracht en bijdrage van de verzekeringssector bij belangrijke belanghebbenden en bij het bevorderen van strategische partnerschappen met de VN en regeringen over de hele wereld. Ook heeft hij zich sterk gemaakt voor de cruciale rol die Lloyd’s en de wereldwijde verzekeringssector spelen bij de overgang naar een duurzame toekomst. “

Bruce Carnegie-Brown, voorzitter, Lloyd’s: “Sinds de benoeming van John als CEO in 2018 heeft hij een enorme bijdrage geleverd aan Lloyd’s. Vandaag de dag zien we uitstekende prestaties bij Lloyd’s, echte strategische intentie en uitvoering, en een toonaangevende stem die wordt gewaardeerd door overheden, toezichthouders en klanten over de hele wereld. In 2025 zal John zowel de geplande opvolging van een nieuwe voorzitter van de Raad van Lloyd’s als de transitie van het Executive Leadership blijven ondersteunen.”

John Neal, CEO, Lloyd’s: “Ik zal mijn collega’s en vele anderen in de Lloyd’s markt eeuwig dankbaar zijn voor de mogelijkheid om een kader op te zetten dat sterke en duurzame financiële resultaten heeft opgeleverd en Lloyd’s positioneert voor toekomstig succes. Bij Aon kijk ik ernaar uit om collega’s te ondersteunen bij het vervullen van de herverzekeringsbehoeften van klanten en het leveren van slimme verzekeringsoplossingen die helpen om enkele van de meest urgente uitdagingen in de wereld aan te pakken, vooral met betrekking tot de klimaattransitie.”