TikTok zegt dat bij het onderzoek werd gekeken naar de privacyopzet van het bedrijf tussen 31 juli en 31 december 2020 en dat het de problemen had aangepakt die door het onderzoek naar voren waren gebracht. Alle bestaande en nieuwe TikTok-accounts voor 13- tot 15-jarigen zijn sinds 2021 standaard ingesteld op privé – wat betekent dat alleen door de gebruiker goedgekeurde mensen hun inhoud kunnen bekijken.
TikTok: “We zijn het respectvol oneens met de beslissing, met name met de hoogte van de opgelegde boete. De kritiek van de DPC is gericht op functies en instellingen die drie jaar geleden al bestonden, en waar we al voordat het onderzoek begon wijzigingen in hebben aangebracht, zoals het standaard instellen van alle accounts onder de 16 jaar op privé.”
De DPC erkende ook dat het over sommige aspecten van zijn besluit was verworpen door de Europese Raad voor Gegevensbescherming, een orgaan bestaande uit gegevens- en privacytoezichthouders van de EU-lidstaten. Dit betekende dat er een voorstel van de Duitse toezichthouder in moest worden opgenomen dat het gebruik van ‘donkere patronen’ – de term voor misleidende website- en app-ontwerpen die gebruikers tot bepaald gedrag leiden of bepaalde keuzes maken – in strijd was met een AVG-bepaling over eerlijke verwerking van persoonlijke gegevens.