Reisclaims zomer 2026: Gestolen bikini’s, verdwenen hairextensions en weer veel beschadigde telefoons

Van gestolen bikini’s tot zoekgeraakte hairextensions: vakantiegangers dienen deze zomer weer verrassende claims in op hun reisverzekering. Toch blijven het alledaagse spullen die het vaakst voor problemen zorgen in de zomer van 2026: gestolen tassen en rugzakken, kwijtgeraakte brillen en beschadigde telefoons

Uit een analyse van de zomerclaims van verzekeraar Ohra blijkt dat tassen en rugzakken dit jaar goed zijn voor 22% van alle claims in de categorie ‘Gestolen’. De telefoon, die de afgelopen drie jaar op nummer één stond, volgt kort daarna met 20%. Ook portemonnees (8%), zonnebrillen (6%) en fietsen of e-bikes (6%) waren deze zomermaanden een geliefde buit.

Beschadigde telefoon blijft vakantieklassieker

In de categorie ‘Beschadigd’ voert de telefoon (25%) ook deze zomer de lijst aan. Jane Gabriël, Senior Manager Klantcontact & Claims bij OHRA, snapt hoezeer vakantiegangers daarvan balen: “Je telefoon is op vakantie vaak je camera, routeplanner, betaalmiddel en contact met thuis in één. Juist daarom is het zo vervelend als hij beschadigd raakt. Een val op het terras, een ongelukje bij het zwembad of een toestel dat uit je broekzak glijdt: het gebeurt sneller dan je denkt.”

Zij geeft de volgende tip: “Controleer voor vertrek of je foto’s en belangrijke gegevens automatisch online worden opgeslagen als back-up, dan heb je ze in ieder geval nog als je telefoon stukgaat. En neem, naast digitale betaalmogelijkheden, ook een betaalpas mee. Dat kan veel gedoe schelen als je toestel wegvalt.”

 (Zonne)brillen vaker kwijt dan telefoons

In de categorie ‘Verloren’ staan (zonne)brillen al jaren bovenaan: zonnebrillen zijn dit jaar goed voor 20% van alle meldingen, gewone brillen voor 18%. Gabriël: “Van een dagje strand tot een stedentrip: een bril reist vaak met je mee. Juist doordat je een zonnebril onderweg op- en afzet, is de kans groter dat je hem verliest. Bijvoorbeeld als hij ongemerkt uit je tas valt. Dat verklaart waarom (zonne)brillen al jaren bovenaan staan in deze categorie.”

Klanten kunnen bij schade of diefstal een beroep doen op hun reisverzekering. Gabriël: “Of een claim wordt vergoed, hangt wel af van de situatie en de voorwaarden van de verzekering. Door waardevolle spullen goed op te bergen en niet onbeheerd achter te laten, verklein je de kans op vervelende verrassingen tijdens je vakantie. Voorkomen blijft natuurlijk beter dan genezen.”

OHRA onderzocht ook dit jaar de claims van klanten met een doorlopende of kortlopende OHRA Reisverzekering over de zomermaanden juni, juli en augustus. Voor dit onderzoek zijn de binnengekomen claims van de zomer van 2026 vergeleken met die van de zomers van 2025, 2024 en 2023