NIVRE: Branches Transport/Goederen en Scheepvaart & Techniek willen fuseren


Op 10 januari 2023 hebben de branchebesturen van branches Transport/Goederen en Scheepvaart & Techniek gesproken over het voornemen om te fuseren. Eerder hebben de branchebestuurvoorzitters Ivar Bol (Transport/Goederen) en René van Dijk (Scheepvaart & Techniek) oriënterend met elkaar gesproken over de fusie. 

Welke argumenten voor een fusie zijn er?

  1. Het idee van een fusie berust op het gegeven dat zowel Scheepvaart & Techniek als Transport/Goederen kleine branches zijn, met een sterk vergrijzend bestand ingeschrevenen waardoor krimp optreed. 
  2. Daarnaast bemoeilijkt inkrimping van het bestand invulling van bestuurlijke functies.
  3. Om (toekomstige) activiteiten, zoals vanuit Samen naar de Toekomst te verwachten zijn,  voor elkaar te krijgen zou invulling van een of meerdere commissies vallend onder het branchebestuur raadzaam zijn. Met de invulling van commissie zou daarmee de werkdruk bij de leden van de branchebesturen kunnen verminderen. Gezien het beperkte aantal ingeschrevenen zal invulling aan commissies een moeilijke opgave zijn.
  4. De werkactiviteiten van Scheepvaart & Techniek en Transport/Goederen liggen deels in elkaars verlengde: Goederen welke vervoerd worden per schip worden later verwerkt per transport.

René van Dijk (branchebestuurvoorzitter Scheepvaart & Techniek):
“Als bestuur Scheepvaart & Techniek hebben wij uitvoerig over dit idee gesproken en kwamen tot de conclusie dat het gezien de grote van de branche, in combinatie met alle huidige werkzaamheden (die nu door beide branches veelal dubbel worden uitgevoerd) eigenlijk zeer logisch is om er één bestuur van te maken. Ik kijk dan ook uit naar de samenwerking met het bestuur van Transport/Goederen”.

Het is de bedoeling de fusie te voltooien tijdens een marktevenement, te houden in mei of juni 2023 op een nader te bepalen locatie.