Pascal Dubois, voorzitter van het IUMI Loss Prevention Committee heeft in zijn presentatie tijdens de International Union of Marine Insurance (IUMI) in Berlijn het verband gelegd tussen schadepreventie en de realiteit van de samenleving die haar doelstellingen op het gebied van het koolstofvrij maken van de economie wil verwezenlijken.Hij herhaalde de enorme uitdaging waarmee de samenleving wordt geconfronteerd en benadrukte drie belangrijke vereisten om verandering te bewerkstelligen: financiële investeringen, innovatie en politieke wil op de lange termijn. Hij voerde echter aan dat dit niet voldoende zou zijn, tenzij ondersteund door een alomvattend programma voor schadepreventie.
“Klimaatverandering blijft ons dagelijks leven beïnvloeden. Als Fransman die in Parijs woont, heb ik gezien hoe overstromingen mijn thuisland verwoestten, waardoor bepaalde delen van Frankrijk onbewoonbaar werden. We worden allemaal beïnvloed door veranderingen in onze omgeving”, aldus Pascal Dubois. “Ik geloof dat de samenleving het potentieel heeft om overweldigd te worden door de uitdagingen waarmee zij wordt geconfronteerd, tenzij we schadepreventie ontwikkelen en implementeren als voorwaarde voor het aanpakken van de klimaatverandering. Zonder verliespreventie zullen de benodigde kapitaalinvesteringen eenvoudigweg te hoog zijn en zou de politieke wil als gevolg daarvan kunnen afnemen.”
“De scheepvaart heeft beloofd om in 2050 koolstofneutraal te zijn en dit zal een stapsgewijze verandering in innovatie, technologie en mondiale samenwerking vereisen. Deelnemers zullen hun activiteiten zoveel mogelijk willen de-riskeren en dit betekent dat hun verzekeraars een passende dekking moeten bieden. Alleen door deze nieuwe risico’s volledig te begrijpen en brede maatregelen ter voorkoming van verliezen te implementeren, zal de scheepvaart in staat zijn om te investeren, te innoveren en de vereiste veranderingen door te voeren.”
Hij vervolgt: “De rol van IUMI is om te communiceren en samen te werken met internationale instanties zoals de IMO om ervoor te zorgen dat de stem van de maritieme verzekeraar wordt gehoord en om de rol van verzekeringen als motor van verandering te versterken. Bovendien is IUMI – via haar Loss Prevention Committee – van cruciaal belang voor het delen van kennis over activiteiten en initiatieven voor schadepreventie. Dubois: “Schadepreventie wordt belangrijker dan ooit tevoren. Als het op een intelligente manier wordt geïmplementeerd, zal het ons helpen een stap voor te blijven in de transitie naar een beheersbare koolstofarme toekomst.”