Tropical Storm Risk (TSR) voorspelt dat er volgend jaar 15 zogeheten named storms, 7 orkanen en 3 zware orkanen zullen zijn, wat ongeveer overeenkomt met de 30-jaarlijkse norm met een voorspelling voor een Accumulated Cyclone Energy (ACE) index van 129.
Hoewel deze prognoses met een grote reikwijdte meestal met een korreltje zout worden genomen, geven ze toch een overzicht van de verwachte klimatologische factoren die de orkaanactiviteit in het volgende seizoen in het Atlantische bekken kunnen bepalen. Tropical Storm Risk: “TSR voorspelt dat de activiteit van orkanen in de Noord-Atlantische Oceaan in 2025 dicht in de buurt zal komen van de 30-jaar norm 1991-2020. Deze voorspelling heeft grote onzekerheden en de voorspellingsvaardigheid is op dit moment laag.”
De voorspeller ziet op dit moment een kans van 34% dat de ACE index in de upper tercile (groter dan 156), een kans van 48% dat de ACE index in de middle tercile zal zijn (van 75 tot 156), en een kans van 18% dat de ACE index in de lower tercile zal zijn (lager dan 75).Bij het uitleggen van de klimatologische omstandigheden die het Atlantische orkaanseizoen van 2025 zouden kunnen beïnvloeden, benadrukte TSR de El Nino / La Nina verwachtingen en ook de overtuiging dat de temperatuur van het zeeoppervlak weer bovengemiddeld kan zijn in bepaalde delen van de oceaan waar tropische stormen zich ontwikkelen in de Atlantische Oceaan en waar ze hun brandstof vandaan halen.
“De factoren die van invloed zijn op de uitgebreide voorspelling van de TSR dat de orkaanactiviteit in het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan in 2025 dicht bij de klimatologie van 1991-2020 zal liggen, zijn de verwachte bijna neutrale ENSO-omstandigheden in de zomer en herfst van 2025 en de warmer dan gemiddelde temperaturen van het zeeoppervlak in de Atlantische hoofdontwikkelingsregio en de Caribische Zee,” aldus de TSR. “Opgemerkt moet worden dat de onzekerheden in deze lead time groot zijn en dat de vaardigheid van de voorspelling historisch laag is in deze lead time”.
Het is vermeldenswaard dat een recente studie van Euler ILS Partners en Tropical Storm Risk (TSR) heeft aangetoond dat de voorspelling van juli, net aan het begin van het orkaanseizoen, een nuttige input kan leveren voor het nemen van beslissingen over portefeuilles en hedging voor verzekeringsgebonden effecten (ILS) fondsen.Deze voorspellingen voor de lange en lange termijn, zoals deze van vandaag, zijn in dit vroege stadium echter meer informatief.