Met het versoepelen van de lockdown-maatregelen treedt er ook een verbetering op in het aantal schadecalculaties in Audatex, al is het niveau van voor de coronacrisis nog ver weg, zo blijkt uit cijfers van Solera, de leverancier van schadecalculatiesysteem Audatex.
Het aantal Audatex-calculaties lag in de maanden april en mei ruim een kwart (26%) lager dan het gemiddelde van de jaren 2014-2019. In juni begon het voorzichtig herstel, om uit te komen op een min van 20%, een lijn die zich lijkt door te zetten in juli, dat nu op een min van 12% staat ten opzichte van het vijfjarige gemiddelde.
Kortom, de schadeherstelsector lijkt het ergste achter de rug te hebben. Het (voorlopige) dieptepunt tijdens de coronacrisis lijkt gelegen te hebben tussen week 16 en week 21. Van 1 maart 2020 tot en met 30 juni 2020 zijn er 55.931 calculaties minder gemaakt dan in dezelfde periode van 2019. Het gemiddeld gecalculeerde bedrag lag in deze periode rond de 1.570 euro.
Bronnen: After Sales magazine en VVP
