Verbond organiseert op 5 juni a.s. Schademiddag 2024: ‘De schademarkt in 2030: van ver weg naar snel dichtbij

Op 5 juni a.s. staat Vn 13.00 tot 16.30 uur in ’t Spant in Bussum de Schademiddag 2024 op de agenda. Dit jaar luidt het thema‘ de schademarkt in 2030: van ver weg naar snel dichtbij’.   Dagvoorzitter Lidwien Suur neemt de deelnemers in de belangrijkste ontwikkelingen in de schademarkt.

Waar staat de sector in 2030? Wat komt er op verzekeraars en hun ketenpartners af? Welke stappen moeten we nu zetten om ons hierop voor te bereiden? Over deze en meer vragen zullen we in de middag het gesprek met elkaar aangaan.

Pieter Hasekamp zal de middag afsluiten met een keynote namens het CPB over de relevantie van schadeverzekeraars en de maatschappelijke ontwikkelingen die worden verwacht. Aansluitend is er volop ruimte  om te netwerken.

 

 
Het hele programma staat open voor zowel leden van het Verbond van Verzekeraars als voor andere geïnteresseerden. Met name voor ketenpartijen zoals volmachten, makelaars, adviseurs en expertisebureaus.
Deelname is vooral interessant voor directies en senior management, beleidsbepalers, innovators/productmanagers.

 

Programma

13.00 – 13.20 uur Opening door Lidwien Suur, Raad van Bestuur Achmea,  voorzitter sectorbestuur Schade Verbond van Verzekeraars
13.25 – 14.25 uur Eerste ronde deelsessies
14.35 – 15.35 uur Tweede ronde deelsessies
Pauze
16.05 – 16.35 uur Keynote door Pieter Hasekamp, directeur CPB
16.35 – 18.00 uur Borrel

 

 Deelnemers kunnen  zich aanmelden voor  twee van onderstaande deelsessies.

 

Ronde 1

  1. Extreem weer en de toekomst
    Door klimaatverandering neemt extreem weer toe in frequentie en in intensiteit. Verzekeraars maken zich zorgen over klimaatschade door een stijgende zeespiegel, toename van droogte en meer extreme buien. Dit heeft gevolgen voor de toekomst. Kees van Ginkel van Deltaresen Vylon Ooms van het Verbond van Verzekeraarsgeven in deze sessie een toelichting over hoe Nederland er in de toekomst uit kan zien en wat de rol van verzekeraars is om door schade te voorkomen.

 

  1. AI en uw toekomst als schadeverzekeraar
    Ga mee op de reis naar de toekomst van door AI-aangestuurde organisaties. En ontdek hoe je met AI waarde kan creëren voor je organisatie. In deze sessie gaan we verder dan alleen het implementeren van AI-tools. We verdiepen ons in het noodzakelijke fundament dat nodig is voor succesvolle innovatie, inclusief data, infrastructuur, technologie, ethiek, wettelijke vereisten en beleid. Je gaat naar huis met tips hoe je team deze nieuwe technologieën kan omarmen. Aan de hand van concrete voorbeelden en richtlijnen vertelt Bart Veenman (KPMG) over bedrijfsinnovatie gebaseerd op AI en hoe je veelvoorkomende uitdagingen zoals legacy-IT, gegevensbeheer, organisatiestructuur, cultuur en governance aanpakt.

In een wereld vol automatisering, bots en AI hebben we nog steeds menselijke controle nodig. In deze sessie ontdek je daarom ook hoe mensen beter kunnen presteren dan robots. Peopleway CEO Lars Julin neemt u mee in de wereld van pro-actieve Augmented intelligence waar menselijke kwaliteiten worden versterkt en niet vervangen. Aan de hand van een persoonlijk verhaal achter Peopleway en een use case met een verzekeraar weet hij een stuk thoughtleadership neer te zetten. Engelstalig.

 

  1. Europa als spelbepaler
    In een wereld die steeds complexer en instabieler wordt en die onderling steeds meer verbonden is, pakt de Europese Unie (mondiale) vraagstukken op die landen niet in hun eentje kunnen oplossen. Bekende onderwerpen zijn klimaat en migratie, maar het gaat ook over innovatie, data, concurrentie en aansprakelijkheid. Hoe invloedrijk is Europa nou eigenlijk echt, waar zit urgentie en tot waar reikt onze invloed? In deze deelsessie vertelt Roy van Cooten, Policy Advisor Europa bij het Verbond van Verzekeraars, waar je als schadeverzekeraar wel of niet van wakker hoeft te liggen en hoe zij toewerken naar een Brussels ‘ja’. Want een ding is zeker: het lijkt ver weg, maar je moet er op tijd hij zijn!

 

  1. Het schade distributielandschap in 2030
    Het schade distributielandschap is aan grote veranderingen onderhevig als gevolg van onder andere technologische trends en veranderend klantgedrag. Belangrijk drivers voor deze veranderingen liggen ook in de wet- en regelgeving en de marktdynamiek. Hierbij kan worden gedacht aan het verplicht delen van data met derden en de marktdynamiek rondom mergers en acquisities. Wat betekent dit voor de rol van de schadeverzekeraar in 2023? Welke rol kies je als schadeverzekeraars om relevant te blijven voor de klant en de businesspartners? Hoe wil het Verbond leden op dit vlak ondersteunen? Meld je aan voor deze deelsessie en wordt geïnformeerd over wat verstandig is om wel of niet te doen ten aanzien van een mogelijke rol.

 

Ronde 2

  1. Underwriting energietransitie
    De ontwikkelingen op gebied van energietransitie gaan hard en de schaal neemt toe. In de komende jaren worden er grote industriële projecten worden opgeleverd, zoals op gebied van energieopslagsystemen, waterstoftechnologieën en carbon capture and storage. In deze deelsessie onderzoeken we samen de vraag of er in 2030 voldoende verzekeringscapaciteit is en hoe we ons hierop moeten voorbereiden.

Verzekeraar HDI blikt terug op ronde tafels die ze met verschillende marktpartijen hebben gehouden.
Royal Haskoning DHV schetst nieuwste en toekomstige ontwikkelingen en de bijbehorende risico’s in de energietransitie.

In de paneldiscussie komen stakeholders samen om mogelijke strategieën te bespreken om sneller te reageren op nieuwe innovaties en zo de transitie naar een duurzame toekomst te versnellen. Uiteraard nodigen we je van harte uit om je stem te laten horen!

 

  1. Mobiliteit en verzekeraars in 2030 van uitdagingen naar oplossingen
    Ontwikkelingen in mobiliteit gaan razendsnel maar soms ook langzamer dan gedacht. De zelfrijdende auto bestaat al sinds de jaren ‘80 maar is ondanks alle voorspellingen nog geen gemeengoed op de weg. De deeleconomie is nog steeds actueel – zeker met de huidige klimaatdoelen – maar toch kwamen er afgelopen jaar weer 180.000 nieuwe auto’s bij. Auto’s worden slimmer, maar ook complexer en het aantal verkeersslachtoffers is nog steeds veel te hoog. En met alle nieuwe voertuigen wordt het alleen maar drukker op de weg. Wat betekent dit voor verzekeraars en hoe komen we van uitdagingen naar oplossingen? Is het vooral een kwestie van technologie en innovatie of moeten we breder kijken dan dat? In deze deelsessie gaan we hier dieper op in en horen we graag hoe jij ernaar kijkt!

 

  1. De klant in 2030
    De klant van 2030 is niet de klant van nu. De maatschappij ontwikkelt zich en daarmee veranderen ook de verwachtingen en de wensen van klanten. We weten niet hoe de klanten van 2030 er precies uit zien. Maar als we goed naar het heden kijken, kunnen we ook gericht naar de toekomst kijken.

Samen met Motivaction, gaan we in gesprek over wie de klanten van 2030 zijn en wat hun wensen en verwachtingen zijn. Motivaction houdt al tientallen jaren de vinger aan de pols wat betreft maatschappelijke trends en wat deze trends bij consumenten teweeg brengen. In deze sessie verkennen we samen welke trends een dominante invloed zullen hebben, hoe klanten daarop aanhaken en wat dat doet met hun wensen en verwachtingen. Wil je dus ook tijdig kunnen voorsorteren op de klant van 2030 schrijf je dan in voor deze deelsessie.

 

Kosten
Voor medewerkers werkzaam bij een lid van het Verbond van Verzekeraars zijn aan deelname geen kosten verbonden. Voor medewerkers die aangesloten zijn bij Adfiz en NVGA bedragen de deelnamekosten € 99,- (excl. BTW).
Voor overige geïnteresseerden bedragen de kosten € 149,- (excl. BTW).

AANMELDEN