Private equity heeft in de afgelopen tien jaar een enorme ontwikkeling doorgemaakt en is inmiddels ook een belangrijke financieringsvorm geworden binnen de verzekeringsmarkt. Lange tijd was de instapdrempel bij private equity te hoog, waardoor er voor ondernemers en private investeerders weinig opties leken te zijn. Tot nu toe. BHB Dullemond lanceert samen met private equity specialist Altix, BHBD Capital, waardoor ondernemers uit de verzekeringsmarkt nu wél kunnen profiteren van de mogelijkheid om direct te investeren in een gespreide portefeuille met private equity beleggingen.
Stijging vraag naar nieuwe investeringsmogelijkheden
Edwin Bosma, Managing Partner BHBD Dullemond en Co-founder BHBD Capital: ‘Doordat wij in de afgelopen 25 jaar vele ondernemers hebben geholpen bij het succesvol verkopen van hun bedrijf, krijgen wij ook geregeld vragen over investeringsmogelijkheden. Omdat onze klanten in hun verkoopprocessen vaak te maken hebben gehad met private equity, hebben zij private equity ervaren als een zeer interessante investeringsmogelijkheid. Ook wij als M&A-kantoor staan binnen ons werk in nauw contact met private equity partijen en weten daardoor dat het een hele uitdaging is om de weg te vinden naar en toegang te krijgen tot goed presterende private equity fondsen.
Middels BHBD Capital Fonds 1 kunnen onze klanten en relaties investeren in private equity fondsen waaronder Rivean Capital, Gilde Healthcare en Inflexion. Deze partijen hebben een lange (20 jaar+) historische track record met gemiddelde historische bruto rendementen van >20-25% IRR per jaar. Ondernemers kunnen al met een minimale investering van € 100.000,- toetreden tot het BHBD Capital Fonds 1.’
Private equity is het nieuwe beleggen in vastgoed
Bosma vervolgt: ‘Investeren in vastgoed is jarenlang een lucratieve belegging geweest. Panden kopen en deze weer verhuren. Echter door de stijging van de financieringsrente en veranderende wet- en regelgeving staan deze rendementen onder druk. Daarom zien wij dat onze klanten en relaties op zoek gaan naar andere investeringsmogelijkheden. De rendementen die op dit moment in private equity te behalen zijn verschillen inmiddels dusdanig van die van vastgoedbeleggingen dat dit een beter alternatief is geworden. Diverse internationale onderzoeken wijzen uit dat private equity met een gemiddeld rendement van tussen de 10 en 15 procent presteert. Dit maakt private equity een zeer interessante belegging voor investeerders. Private equity wordt ook wel gezien als het vastgoed van twintig jaar geleden.’







