Volgens de CRESTA Industry Loss Index (CLIX), die gegevens verschaft over cat-gebeurtenissen buten de VS die sectorschades van meer dan $1 miljard hebben gegenereerd, bedroeg de wereldwijde schadelast boor verzekeraars $16,7 miljard, marginaal onder het jaargemiddelde van $17,1 miljard.
Volgens CRESTA waren er in 2023 zeven niet-Amerikaanse gebeurtenissen met een verzekerde schade van meer dan 1 miljard dollar. De belangrijkste daarvan was de aardbeving in Kahramanmaras in Turkije op 6 februari, die een schade voor de sector van $ 5,8 miljard dollar genereerde.
Elders hebben de zware convectiestormen die Noord-Italië van 19 tot 25 juli troffen, naar schatting een schade voor de sector van $ 2,7 miljard veroorzaakt. Dit was ook een recordcijfer voor de Italiaanse verzekeringsmarkt. Ondertussen kende Nieuw-Zeeland begin 2023 twee recordbrekende weersomstandigheden, met een gecombineerd verlies voor de sector van $2,7 miljard.
De schades door de tropische cyclonen in 2023 werden gedomineerd door de orkaan Otis in Mexico in oktober, ook een recordverlies voor het land op basis van de oorspronkelijke schadekosten, en de overstromingen in Peking en omliggende gebieden na tyfoon Doksuri begin augustus. Matthias Saenger, manager bij CRESTA CLIX, merkt op: “Hoewel vanuit mondiaal perspectief de internationale Nat-Cat-schades in 2023 iets onder het langetermijngemiddelde lagen, hebben verschillende landen recordbrekende gebeurtenissen meegemaakt, namelijk Turkije, Italië, Nieuw-Zeeland en Mexico.
“Deze situatie illustreert effectief de waardepropositie van mondiale herverzekeringen: buitengewone of zelfs recordbrekende cat-schades op nationaal marktniveau kunnen vrij ‘normale’ verliesniveaus vertegenwoordigen in een mondiaal gediversifieerde herverzekeringsportefeuille. Dit scenario was het geval in 2023 en verklaart waarom de kattenverliezen dit jaar zo robuust werden beheerd.”











