Facebook marketing is populair is. Meer dan tweederde van de webshopeigenaren geeft aan Facebook marketing te gebruiken. Van de resterende 30,8% geeft 75% aan dat ze geen gebruik maken van Facebook marketing omdat ze geen idee hebben hoe het werkt. Van de webshopeigenaren die wél weten hoe Facebook marketing werkt of hier hulp bij krijgen, besteedt 62,5% wekelijks 5 uur of minder aan Facebook marketing. Het gemiddelde conversiepercentage van de webshops is 3,5%. Dit is echter afhankelijk van de branche, het geografisch gebied en de tijdsperiode. Dat zijn enkele uitkomsten uit een onderzoek van online marketingbureau Baas & Baas over de rol die Facebook marketing speelt in de webshopwereld en wat de grootste problemen zijn van webshopeigenaren. “Webshops zijn niet meer weg te denken uit de online wereld.”
Naast het gebruik van Facebook marketing is ook onderzocht hoeveel webshopeigenaren überhaupt een Facebookpagina hebben en waarvoor ze het gebruiken. Uit de enquête blijkt dat 86,7% een Facebookpagina heeft voor zijn of haar bedrijf. De Facebookpagina blijkt net zo vaak te worden gebruikt voor het plaatsen van berichten, als voor advertenties (60%). Een andere reden voor het gebruik van een Facebookpagina is de koppeling die met Instagram kan worden gemaakt. De grootste problemen onder webshopeigenaren
Het grootste probleem onder webshopeigenaren is het krijgen van naamsbekendheid. Meer dan 50% van de ondernemers geeft aan hier moeite mee te hebben. Daarnaast is tijdgebrek een probleem onder de webshopeigenaren. 66,7% van de eigenaren heeft een eenmanszaak.
Voor meer cijfers uit dit onderzoek klik hier: https://www.baasenbaas.nl/webshopeigenaren-geven-aan-weinig-fouten-te-maken-of-hebben-gemaakt/
Bron: Baas & Baas