De Britse overheid heeft haar nieuwe fraudebestrijdingsstrategie voor 2026-2029 gepubliceerd, waarin haar nieuwste plannen worden uiteengezet om de Britse aanpak van fraude te versterken.
In reactie op de strategie zei Hannah Gurga, directeur-generaal van de ABI: “Fraude is de grootste vorm van criminaliteit in Engeland en Wales. Miljoenen mensen worden er jaarlijks door getroffen, vaak juist degenen in de meest kwetsbare omstandigheden.We steunen de inspanningen van de overheid voor een gezamenlijke aanpak van fraude volledig en verwelkomen de focus van de strategie op partnerschappen, naast voortdurende investeringen in publieke bewustmaking en slachtofferhulp.”
Zij vervolgt: “De technologiesector heeft al enige vooruitgang geboekt en de toegenomen aandacht voor dit gebied zal cruciaal zijn om het probleem aan te pakken. Aangezien de meeste fraude online begint, moeten technologiebedrijven, sociale platforms en telecomproviders nu hun verplichtingen nakomen en bijdragen aan preventie en opsporing. Het versterkte governancekader om hun prestaties te monitoren is dan ook een welkome ontwikkeling. Verzekeraars investeren al fors in de bestrijding van fraude en nemen deze dreiging zeer serieus. We zullen nauw blijven samenwerken met de overheid om de strategie te implementeren en het Fraudehandvest uit te voeren om de weerbaarheid van het Verenigd Koninkrijk te versterken.”











