HDI Versicherung biedt kleine en middelgrote ondernemingen nu een aanzienlijke vereenvoudiging voor het afsluiten van hun cyberverzekering. Bedrijven met een jaaromzet tot 20 miljoen euro kunnen nu deze verzekering afsluiten zonder uitgebreide risicovragenlijsten te hoeven invullen. Voorwaarde hiervoor is dat tegelijkertijd de cyberbeveiligingsmodule wordt afgesloten. Tot nu toe was deze optie beperkt tot bedrijven met een jaaromzet van 10 miljoen euro.
De cyberbeveiligingsmodule omvat een jaarlijkse ‘Security Baseline Check’, een aanvullende dienst van HDI-partner Perseus Technologies. Hierbij worden regelmatig steekproefsgewijs de technische en organisatorische veiligheidsmaatregelen van het bedrijf gecontroleerd. Als deze dienst al bij het afsluiten van de verzekeringsovereenkomst wordt geboekt, hoeft de risicovragenlijst niet te worden ingevuld. Bovendien ziet HDI bij een positief resultaat van de controle in geval van schade af van het onderzoek naar schendingen van verplichtingen.
Onafhankelijke en vertrouwelijke controle van de cyberbeveiliging
De controle omvat onder meer het toetsen van maatregelen om medewerkers bewust te maken van cyberveiligheid, identiteits- en autorisatiebeheer, bescherming tegen schadelijke programma’s en het concept voor gegevensbeveiliging. De controle biedt het bedrijf gedetailleerde informatie over de stand van zaken op het gebied van cyberveiligheid.
Een belangrijk punt hierbij is de vertrouwelijkheid: het contact en de evaluatie van de controles worden uitsluitend door Perseus uitgevoerd. De resultaten worden alleen aan het verzekerde bedrijf meegedeeld. Een kwart van de klanten kiest inmiddels bij het afsluiten van een cyberverzekering voor deze service, die in het kader van de HDI-cyberpolis ook achteraf kan worden geboekt.
Peter Bertram, hoofd Productmanagement en Underwriting Cyber bij HDI Versicherung, legt uit: “Vanwege de positieve ervaringen met de Security Baseline Check hebben we de optie uitgebreid naar bedrijven met een omzet tot 20 miljoen euro. Want naast het extra veiligheidsvoordeel wordt ook het gesprek met de klant aanzienlijk vereenvoudigd.” Technische detailkennis van de klant over de stand van zaken op het gebied van cyberbeveiliging van zijn bedrijf is dus niet meer nodig. Het afsluiten van de HDI Cyber-polis zonder cyberbeveiligingsmodule via het gebruik van risicovragenlijsten blijft natuurlijk mogelijk.











