“Nederland staat voor grote uitdagingen op diverse terreinen. Het is een goede zaak dat de coalitie een duidelijke koers biedt om onze veiligheid, versterking van de economie en het investeringsklimaat, en de stijgende kosten door vergrijzing aan te pakken. Het vandaag gepresenteerde akkoord biedt daarvoor goede aanknopingspunten”, schrijft het Verbond van Verzekeraars op haar website.
Het Verbond leest ook in de voorstellen handreikingen aan maatschappelijke organisaties om mee te denken om deze onderwerpen ook daadwerkelijk te kunnen realiseren.T en aanzien van de voorstellen op het gebied van sociale zekerheid is het Verbond kritisch op het afschaffen van de IVA (IVA uitkering, Inkomensvoorziening Volledig Arbeidsongeschikten). “Dit zal leiden tot verzwakking van de focus op re-integratie. Terwijl de coalitie eigenlijk beoogt om de activerende werking van het stelsel juist te versterken en de instroom te beperken. Daarnaast is de financiële impact van deze afschaffing op het bestaande stelsel en de financiering daarvan dermate groot dat verzekeraars grote zorgen hebben over de werkbaarheid hiervan in de toekomst.”
Ook tekent het Verbond aan dat bevriezing van de fiscale aftoppingsgrens bij pensioenen de facto betekent dat de ruimte voor pensioenopbouw in de 2e pijler op termijn beperkter wordt en een wissel trekt op de belastinginkomsten in de toekomst.
Ten slotte had het Verbond graag meer aandacht willen zien in het coalitieakkoord voor het borgen van klimaatadaptatie bijvoorbeeld in bouwvoorschriften om in preventieve zin ‘aan de slag’ te gaan met het aanpakken van toenemende klimaatrisico’s.











